Haber

Siyasilerden Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş’a tebrik mesajları

TBMM Başkanlığına seçilen AK Parti İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş’a siyasiler tarafından tebrik mesajları gönderildi.

TBMM’de 28. Yasama Dönemi’ne girilirken Meclis Başkanlığı için seçim yapıldı. AK Parti İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, 3. turda 321 oyla yeni Meclis Başkanlığına seçildi. Seçimin ardından siyasiler Kurtulmuş’u tebrik etti.

ERDOĞAN’DAN KURTULMUS’A TEBRİK Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına seçilen Numan Kurtulmuş’u telefonla arayarak tebrik etti. Cumhurbaşkanlığı İrtibat Bürosundan yapılan açıklamaya göre; Görüşmede Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş’u tebrik ederek yeni yasama döneminin hayırlı olmasını diledi. Siyasi tecrübesi, bilgisi ve tecrübesiyle Gazi Meclisimize önemli katkılar sağlayacağına yürekten inanıyorum. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş da 28. Yasama Dönemi’nde TBMM Başkanlığına seçilen ve bu değerli görevi kolaylaştıran Sayın Numan Kurtulmuş’u tebrik etti. Başarılar ve başarılar dilerim.Gazi Meclisimize ve millet iradesinin tecellisi olan aziz milletimize hayırlı olsun.” Ülkemiz için nice güzel kararların alınacağı TBMM’mize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.” ‘BU BÜYÜK GÖREVLERDE BAŞARILAR DİLERİM. Gazi Meclisimiz ve milletimiz.” Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kurtulmuş’a başarılar dileyerek, “Gazi Meclisimizin Başkanlığına seçilen AK Parti İstanbul Milletvekilimiz Sayın Numan Kurtulmuş’u tebrik eder, yeni görevinde başarılar dilerim. .Rabbim işinde kolaylık versin.” U’AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından şu açıklamaları yaptı: “Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına seçilen AK Parti İstanbul Milletvekilimiz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’u tebrik ederiz. Meclis, Büyük Meclisimize hayırlı olsun.”

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, kararın Meclis’e hayırlı olmasını dileyerek, “Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na seçilen AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’u tebrik eder, başarılar dilerim. ülkemize, milletimize ve gazi meclisimize hayırlı olsun.” paylaşımında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu