Haber

Oltaya dolanan martıyı temizlikçi böyle kurtardı

Oltaya dolanan martı temizlik görevlileri tarafından böyle kurtarıldı.

ANTALYA Antalya’nın Serik ilçesinde balıkçılar tarafından denize atılan oltaya takılan Karabaş Martı, çevredekilerin ve temizlikçilerin çabası ile kurtarıldı. Oltaya takıldığı oltadan kurtarılan martı kanadında yaralandığı için tedavi altına alındı.

Serik ilçesine bağlı Boğazkent turizm merkezinin kıyısına beslenmek için gelen Karabaş martı, temizlik görevlisi tarafından oltaya dolanmış halde bulundu. Boynuna ve kanatlarına dolanarak oltadan kurtarılan martı ile ilgili Antalya doğa savunma şube müdürlüğüne bilgi verildi, yaralı kuş tedavi altına alındı. Serik belediyesinde temizlik işçisi olan Avat Barçın, “Oltaya dolanmış halde bulduk. Bu olta kopunca balıkçılar buradan ayrılıyor. Bu misina da hayvanlara dolanıyor. Balıkçılar buna dikkat etsin. Kuşun tedavi edilmesi için doğa koruma ekiplerine haber verildi.”

Mahalle muhtarı Mehmet Çimen, Kuş’un büyük olasılıkla atları kıyıya çeken balıkçıların oltaya bağladığı yalancıyı zannettiği için dolandığını söyledi. Olta kanadına ve boynuna dolandı. Milli parklar şefine haber verdik. İnşallah tedavi olur ve sağlığına kavuşur” dedi.

mendereshaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu