Haber

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nden “Cumhuriyet’in 100. Yılı Konseri”

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nden

“CUMHURİYET KONSERİNİN 100. YILI”

İzleyicilerin katılımıyla gerçekleşecek konserde bir ilk yaşanacak…

       İstanbul Devlet Opera ve Balesi,Cumhuriyetin 100. yılında, 29 Ekim 2023 akşamı Atatürk Kültür Merkezi-Türk Telekom Opera Salonu’nda sanatseverlerle buluşacak.

Cumhuriyetin 100. yılını büyük bir coşkuyla, marşlar ve türkülerle, sanatseverlerle bir arada kutlayacak konser programında, Cumhuriyetin yetiştirdiği bestecilerin eserlerinden oluşan seçkin bir konser programıyla; Besteciler; Osman Zeki Üngör, Ulvi Cemal Erkin, Ahmet Adnan Saygun, Turgay Erdener, Nevit Kodallı, Muammer Sun, Cemal Reşit Rey, Ferit Tüzün, Musa Süreyya, Ahmet Cemalettin Çinkılıç, Felix Körling, Faik Canselen, Necil Kâzım Akses, Hakan Ali Toker, İlker Kömürcü’nün bestelediği marşlar ve türküler yer alıyor.

Bu konserin bir de ilk özel bölümü olacak; İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatseverleri birlikte müzik yapmaya davet ediyor. Konserin ikinci yarısı herkes tarafından hatırlandı; “Mustafa Kemal Paşa’ya hoş geldin”, “Gençlik Marşı”, “Vatan Marşı”, “İleri Marşı”, “Sakarya Marşı”, “Yaşasın Mustafa Kemal Paşa”, “10. Yıl Marşı”, “50. Yıl Marşı” ve yeni bestelenen “100. Yıl Marşı” sanatseverlerle birlikte seslendirilecek. Konserin başlamasına yaklaşık 1 saat kala salona gelecek izleyiciler, koro şefi Volkan Akkoç eşliğinde marşları çalışma fırsatı bulacak.

Konserde İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nın şefliğini İbrahim Yazıcı, koronun şefliğini ise Volkan Akkoç üstleniyor. Solist Ceren Aydın, Serkan Bodur, Emre Güngör, Elif Tuğba Tekışık ve solist dansçı Prensip Kodal sahnede olacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

yatagan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu