Haber

Enes Efendioğlu CDEJ yönetim kurulu üyeliğine seçildi! Türkiye ilk kez temsil edilecek…

Avrupa Gençlik Yönlendirme Komitesi (CDEJ) Genel Konseyi 23-25 ​​Ekim 2023 tarihleri ​​arasında Fransa’nın Strazburg kentinde düzenlendi.

Genel Kurul’da, Avrupa Konseyi üyesi ülkelerin Gençlikten Sorumlu Bakanlıklarının katılımıyla oluşturulan Avrupa Gençlik Yönlendirme Komitesi’nin 6 kişilik yönetim kurulu üyeliği belirlendi.

Türkiye bu yıl ilk kez yönetim kurulu üyeliğine Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Enes Efendioğlu’nu aday gösterdi.

48 üye ülkenin yaptığı oylama sonucunda Enes Efendioğlu, Avrupa Gençlik Yönlendirme Komitesi Yürütme Konseyi Üyeliğine seçildi.

Türkiye ilk kez CDEJ Yönetiminde temsil edilecek

Efendioğlu’nun seçilmesiyle Türkiye ilk kez CDEJ’de Yönetim Kurulu düzeyinde temsil edilecek. Efendioğlu daha önce CDEJ’in alt komitesi olan Avrupa Programlama Komitesi üyeliğine seçilmişti.

Avrupa Konseyi üyesi ülkelerin Gençlikten Sorumlu Bakanlıklarının katılımıyla oluşturulan komite, 6 kişilik bir yönetim kurulu tarafından yönetiliyor.

2 yıllığına seçildi

CDEJ, Avrupa Konseyi’ne üye ülkeler düzeyinde gençlik politikalarının belirlenmesini, önerilerde bulunulmasını, gençlik projelerine ayrılan bütçenin ve bütçe dağılımının belirlenmesini, her yıl verilen fon ve hibelerden yararlanacak kişilerin seçilmesini sağlar. Avrupa Konseyi ve Avrupa Gençlik Örgütü düzeyinde.

Komitede 2 yıllık süre için seçilen Yönetim Kurulu üyeleri ülkelerini temsilen görev almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu