Ekonomi

VİOP’ta endeks kontratı güne yükselişle başladı

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) Nisan vadeli BIST 30 endeksine dayalı sözleşme yüzde 0,1 artışla güne 5.762,75 puandan başladı.

Nisan vadeli endeks sözleşmesi açılış seansında önceki normal seans kapanışının yüzde 0,1 üzerinde 5.762,75 seviyesinde işlem gördü.

Dün satış rotası izleyen endeks kontratı, normal seansı önceki kapanışının yüzde 0,2 altında 5.754,50 puandan kapattı. Endeks kontratı akşam seansında 5.762,50 puana geriledi.

Analistler, dünya genelinde merkez bankalarının yakın gelecekte faiz artırımlarına son vereceğine dair beklentilerin güçlenmesiyle küresel piyasaların olumlu yönde ilerlediğini belirtti.

Ülkede kısa vadeli dış borç stoku, ABD’de perakende satışlar, sanayi üretimi, kapasite kullanımı ve Michigan Üniversitesi inanç endeksinin bugün takip edileceğine dikkat çeken analistler, teknik olarak 5.800 ve 5.850 seviyelerinin şu an için geçerli olduğunu söylediler. endeks sözleşmesinde direnç konumunda, 5.750 ve 5.700 puanları ise takviye konumunda. olduğunu bildirdi.

haber-kizilcahamam.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu