Haber

Sivasspor-Gaziantep FK Kura Çekimi, Teknik Direktörler Açıklama Yaptı

Süper Lig’in 21. haftasında Sivasspor, konuk ettiği Gaziantep FK ile 2-2 berabere kaldı. Maçın ardından Sivasspor Teknik Müdürü Bülent Uygun ve Gaziantep FK Teknik Müdürü Marius Sumudica açıklamalarda bulundu. Sumudica, basın toplantısı öncesinde gazetecilerin tepkisiyle karşılaştı. Basın mensupları, Rumen teknik adama yaşananlara tepki gösterdikten sonra toplantıyı terk etti.

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun ise, “3 günde bir maç yapıyoruz. Hava şartlarının en zor olduğu sezondayız. Futbolcular zorlu bir mücadele veriyor. Tüm futbolcuları tebrik ediyorum. Bir başarı elde ettik. Skor 2-0. Ardından rakibimiz direncini arttırarak beraberliği elde etti.Gaziantep FK “Ben sadece oyuncularını tebrik ediyorum. Puanları paylaştık. Artık önümüzde Antalya maçı var” dedi.

“Futbolcuma parmağınızla vurarak onunla konuşamazsınız”

Maçın ardından yaşanan arbedeyle ilgili Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica’ya tepki gösteren Uygun, “Aslında söylenecek çok şey var ama yaptığı hatanın farkında. O benim muhatabım değil. Gidemezsin. ve benim oyuncularımdan birine parmağınızla vurarak konuşun. Kendi oyuncunuzla konuşamazsınız, başkasınınkiyle konuşamazsınız.” “Bir oyuncuya bunu yapmak futbol adabına aykırıdır. Onun hakkında kararı kendi camiası verecektir” dedi.

BASIN ÜYELERİNDEN SUMUDİCA’YA TEPKİ

Gaziantep Teknik Direktörü Sumudica, basın toplantısı öncesinde gazetecilerin tepkisiyle karşılaştı. Sumudica’nın basın toplantısı salonuna girmesinin ardından söz alan bir basın mensubu, “Bugün kalabalığız. Bunun nedeni maç öncesi, maç sonrası açıklamalarınız ve maç sonrasındaki aşırı sevincinizdir. Başarılar dileriz.” Bunun ardından basın mensupları toplantıyı terk etti. Antrenör Sumudica ise ‘hoşçakal’ diyerek karşılık verdi ve basın mensuplarına el salladı.

SUMUDİCA: TOPUZU DAHA FAZLA OYNAYAN BİZdik

Basın mensuplarının kendisine tepki göstermesi üzerine açıklama yapan Sumudica, “Maçla ilgili şunu söylemek isterim; bugün sahada bir takım vardı, o da benim takımımdı. Biz Sivas’tan daha iyiydik. Bugün biz Aslında 2 puan kaybeden taraf bizdik, daha iyi oynadık, istatistiklere baktığınızda “Öyle görünüyor. Topla daha çok oynayan taraf bizdik. Bu kadro bu formda devam edecek ve ligde kalacak. Sivas’a hayırlı olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu