Haber

Rus korsanlarından Ukrayna’ya Zafer Bayramı mesajı: Putin’in sözleri hatırlatıldı

Rus siber korsan grubu Kilobayt V’nin üyelerinden biri, Sputnik’e açıklamasında, Ukrayna’da büyük kısmı üniversite ve liselere ait 100’den fazla internet sitesine erişim sağladıklarını belirterek, “Bugün Rus bilgisayar korsanları Ukrayna’daki eğitim kurumlarının internet siteleri üzerinden, üniversite ve lise öğrencilerini ortak bayramımız olan Zafer Bayramı’nı başarıyla kutladı” dedi.

Kutlama mesajında, Rusya ve Ukrayna’nın ortak tarihine dikkat çekilerek şu ifadeye yer verildi:

Sevgili Ukraynalılar, atalarımız omuz omuza faşizme karşı savaştı. Bugün, ortak zaferimizin günüdür. Sizi tebrik ediyoruz. 9 Mayıs Zafer Bayramı’nız kutlu olsun.

Sitelerin ana sayfalarına, kutlama mesajının yanı sıra, Sovyetler Birliği halklarının ortak tarihi ve nazi güçler karşısında kazandıkları ortak zaferle ilgili bilgi yayınladıklarını anlatan Rus korsan, ayrıca Putin’in, “Biz her zaman Ukrayna halkını kardeş olarak gördük. Siz benim bu fikrimi biliyorsunuz. Hâlâ da öyle düşünüyorum. Tüm bu yaşananlar elbette bir trajedi, ortak trajedimiz. Ama bu bizim politikamızın bir sonucu değil” sözlerini yerleştirdiklerini kaydetti.

Bilgisayar korsanları, Kiev rejimi için ölmek istemeyen Ukraynalı askerler için de bir mesaj bıraktı. Askerlere, 149.200 radyo frekansını ve ‘Volga’ parolasını kullanarak Rus ordusuyla iletişime geçme ve silah bırakarak teslim olmaları yönünde anlaşmaya varma çağrısı yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu