Haber

Özgür Özel’e Başak Demirtaş’ın İstanbul adaylığı soruldu

ANKA KUŞU

Yerel seçimler öncesinde İstanbul’da ittifak arayışında olan CHP’nin karşıladığı DEM Parti’de yeni bir gelişme yaşandı.

Tutuklu ve yargılanan Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, DEM Partili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı oldu.

DEM Partisi ile ittifak arayışında olan CHP’de, özellikle ‘İstanbul ittifakı’ açıklamalarıyla DEM Parti oylarına göz kırpan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu’nda büyük moral bozukluğu yarattı.

Demirtaş’ın adaylığı Genel Başkan Özgür Özel’e soruldu.

Başak Demirtaş’ın adaylığı hakkında yorum yaptı

Özel, bu durumun normal olduğunu, İmamoğlu’nun başarısızlığının veya başarısının Demirtaş’ın adaylığı üzerinden değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. “edepsizlik”olarak gördüğünü ifade etti.

“İmamoğlu’nun başarısızlığını veya başarısını hanımın adaylığına göre değerlendirmek nezaketsizlik olur.”

Özel şunları söyledi:

Sayın Demirtaş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır ve kanunlara göre her vatandaşın ortaya koyabileceği siyasi tezleri ortaya koyması son derece normaldir. Bu konuda rastgele bir değerlendirme yapmak doğru olmaz.

Sayın Ekrem İmamoğlu, 2019 seçimlerinde İstanbul İttifakı ile seçilmiş ve kendisini seçenleri sevindirmiş bir belediye başkanıdır. Başarısızlığını ya da başarısını pahalı bir hanımın adaylığına göre değerlendirmek nezaketsizlik olur ama Ekrem İmamoğlu, kendisine oy verenleri pişman etmedi.

Adaylığını bu temelde sürdürüyor.

ilicajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu