Haber

Öğrenciler, Türkiye Çevre Haftası kapsamında sahili temizledi

Sakarya’nın Karasu ilçesinde öğrenciler, Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında kıyı temizliği gerçekleştirdi.

Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlarda kalan yaklaşık 100 öğrenci, Yeni Mahalle sahilinde atık toplayarak temiz çevrenin önemine dikkat çekti.

Öğrencilere meslek yüksekokulu öğretim görevlileri ve Sakarya Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri de eşlik etti. Karada ve denizde balıkçı tekneleri yardımıyla toplanan atıklar poşetlenerek belediye gruplarına teslim edildi.

gençlik ve Sporİl Müdürlüğü Eğitim, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Şube Müdür Yardımcısı Suzan Yazıcı Arabul, gazetecilere yaptığı açıklamada, yurt öğrencileri ve gençlik merkezi gönüllüleriyle çevre bilincini geliştirmek için sahil parkı etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Karasu Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Ataç, ilçenin uzun bir sahil şeridine sahip olduğunu belirterek, “Plajların temiz tutulması gerekiyor. Plajları temiz tutarken öncelikle insanların plajları kirletmemesi gerekiyor.” söz konusu.

Sapanca Meslek Yüksekokulu öğrencisi ve çevre gönüllüsü Müjgan Işık, “Hem sosyalleşmemiz hem de çevre bilinci için güzel bir etkinlik oldu. Arkadaşlarımızla da görüş alışverişinde bulunma fırsatı bulduk.” sözünü kullandı.

kozlukhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu