Haber

Kemal Okuyan’dan iddia: ‘Polis birden fazla oy kullanıyor’

Türkiye, cumhurbaşkanı ve 5 yıl görev yapacak yeni milletvekillerini seçmek için sandık başında. Türkiye Komünist Partisi Genel Sekreteri Kemal Okuyan, bazı polislerin görev kağıtlarını kopyalayarak birden fazla oy kullandığını iddia etti.

‘Görev kağıdını kopyalayıp istedikleri kadar oy kullanıyorlar’

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Türkiye genelinde 973 ilçe ve 1094 ilçe seçim kurulunda 191 bini aşkın sandık kuruldu. Saat 08:00’de yapılan prestij ile oy verme işlemi başladı. Ülkede 60 milyon 697 bin 843 seçmen bugün saat 17.00’ye kadar oy kullanabilecek.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için oy verme süreci devam ederken, yurdun dört bir yanından usulsüzlük haberleri gelmeye başladı. Sol Haber’in haberine göre, polis memuru G.Ş. Daha sonra 1141 numaralı sandıkta oy kullanmaya çalıştığı iddia edildi. Durumu fark eden TKP’li gözlemcilerin G.Ş’nin ikinci kez oy kullanmasına engel olduğu öğrenildi.

‘Polisin seçim üzerindeki etkisi yabancı seçmenden daha fazla’

Türkiye Komünist Partisi Genel Sekreteri Kemal Okuyan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda,   “Bu konuyu hep gündeme getirdik. YSK’da temsilcisi olan partiler ise dinlemedi bile. Misyon kağıdı ile defalarca oy kullanan polisin seçimlere etkisi seçmen olarak kayıtlı yabancılardan daha fazla. Görev kağıdını fotokopi ile çoğaltıp istedikleri kadar oy kullanırlar.o yazdı.

haber-salpazari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu