Haber

Kassam Tugay Sözcüsü Ebu Ubeyde’den İsrail’e gözdağı: Zırhınız askerlerinizin mezarı olacak

İsrail’in Gazze’ye saldırıları devam ederken bölgede kanlı çatışmalar yaşanıyor. Hamas’ın askeri kanadı Kassam Tugayları’nın sözcüsü Ebu Ubeyde, dün 136 İsrail tankını imha ettiklerinin görüntülerini yayınlayarak gözdağı verdi.

“İSRAİL GÜÇLERİ BIRAKMAMIZI ENGELLEDİ”

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, Mescid-i Aksa televizyonunda yayınlanan konuşmasında, İsrail’in birkaç gün önce Hamas tarafından gözaltına alınan 12 yabancının serbest bırakılmasını engellediğini kaydetti. Ebu Ubeyde, “Tutukluların ve yabancıların serbest bırakılmasına yönelik çalışmaları engelleyen, hayatlarını tehlikeye atan İsrail’dir” dedi. söz konusu.

ÇATIŞMA GÖRÜNTÜLERİ YAYINLADILAR

Ebu Ubeyde ise “İsrail’in saldırıyı başlatmasından bu yana 136 İsrail aracını kullanılamaz hale getirdiler” dedi. Kanalda tahrip edilen araçların ve çatışmaların görüntüleri de yayınlandı. Kassam’ın bir İsrail askerini öldürdüğünü kaydeden Ebu Ubeyde, İsrail ordusuna karşı çatışmaları her noktada sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

İsrail’in baskınlarında 10 binden fazla Filistinli hayatını kaybederken Ubeyde, “Düşmanın katliamı hafızalardan silinmeyecek. Üzerlerine yıkım ve ateş laneti gelecek. İşgalcilere yeni bir müjde veriyoruz.” Direnişimizi her cephede gösteriyoruz. Mücahitlerimiz sizi izliyor. Düşmanın zırhı askerlerinin mezarı olacak.” gelecek.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu