Haber

İstanbul’da Sahte Pasaport Operasyonunda Bir Şüpheli Yakalandı

İstanbul’da sahte pasaport operasyonunda bir şüpheli yakalandı. Operasyonda 330 sahte pasaport, 230 sahte kimlik ve sürücü belgesi, 1.132 sahte vize etiketi ve sahte belge üretiminde kullanılan 3 adet mor ışık cihazı ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve Sınır Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, “göçmen kaçakçılığı” ve “resmi evrakta sahtecilik” hatalarına ilişkin çalışmalarını sürdürüyor. Yürütülen soruşturma kapsamında yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’den yasa dışı çıkış yapması için sahte pasaport, vize ve kimlik hazırlayan, sosyal medya üzerinden farklı ülkelerdeki kişilerle iletişime geçerek geçersiz pasaportlar üreten Ergün Sürmeli, Fatih’in Molla Gürani Mahallesi’ndeki bir adreste Belgelerde sahtecilikle ilgili soruşturma başlatıldı. (49) isimli şüphelinin kimliği belirlendi.

Dün akşam saat 17.30 sıralarında belirtilen adrese operasyon düzenlendi. Baskında Ergün Sürmeli isimli kişi yakalanarak gözaltına alındı. Adreste yapılan aramalarda 47 farklı ülkeye ait 330 sahte pasaport, 21 farklı ülkeye ait 230 sahte kimlik ve sürücü belgesi, 10 farklı ülkeye ait 1.132 sahte vize etiketi ve sahte belge üretiminde kullanılan 3 adet mor ışık cihazı ele geçirildi. ele geçirildi. Operasyonda yakalanan şüphelinin ‘göçmen kaçakçılığı’ suçundan ticari faaliyetlerde bulunduğu belirlendi. Şüpheli sorgulanmak üzere polis merkezine götürülürken, işlemlerin devam ettiği öğrenildi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu