İş

İş Bankası, İşCep üzerinden ‘Linkle Tahsilat’ özelliğini hayata geçirdi

Türkiye İş Bankası, İşCep’in, işyerlerinin POS cihazı veya web sitesine ihtiyaç duymadan yurt içi ve yurt dışından link üzerinden ödeme alabilmesine olanak sağlayan ‘Linkle Tahsilat’ özelliğini hizmete sundu.

E-ticaret ekosisteminin büyümesiyle birlikte çevrimiçi ödeme süreçlerine ve elektronik ödeme teknolojisine olan talep de artıyor. Ticari hayatı kolaylaştırmak için dijitalleşmeye ve müşteri deneyimini kolaylaştırmaya odaklanan İş Bankası, üye işyerlerinin cep telefonları üzerinden link üzerinden ödeme alabilecekleri ‘Linkle Tahsilat’ hizmetini 13,5 milyon kullanıcıya ulaşan İşCep’e taşıdı.

“İşCep’e yeni dijital ödeme yöntemleri eklemeye devam edeceğiz”

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Lüle, insan odaklı teknoloji tasarımlarıyla müşterilerinin hayatını kolaylaştıracak yenilikçi ürünler sunma ve ürünleri dijitalleştirme stratejisi kapsamında birçok yeniliği hayata geçirdiklerini belirtti. Kart sahipleri için cep telefonlarını kredi kartına dönüştüren Dijital Kart deneyimini, alanında bir ilk olarak Ekim ayında hayata geçirdiklerini hatırlatan Lüle, şimdi de cep telefonlarını iş yerlerinin kullanımına sunan bir POS deneyimi sunduklarını söyledi.

Ticari hayatı kolaylaştırmak için dijitalleşmeye ve müşteri deneyimini kolaylaştırmaya odaklandıklarını belirten Lüle, “2019 yılında Maximum İşyerim’de hayata geçirdiğimiz ‘Link Koleksiyonu’ uygulamamızı, birçok yenilikçiliğe ev sahipliği yapan ana iletişim noktamız İşCep’e taşıyarak, hizmetlerini sunan ve 13,5 milyon kullanıcıya ulaşan İşCep, “Kullanıcı işletmelerimizin POS cihazına ihtiyaç duymadan uygulama üzerinden ödeme alabileceği yeni bir dönemi başlatıyoruz” dedi.

Ödeme sistemleri alanında yenilikçi çözümler ve kusursuz müşteri deneyimi yaklaşımıyla faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Lüle, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cep telefonunu POS’a dönüştüren” İşCep Link Tahsilat hizmetimiz ile fiziki veya Sanal POS deneyiminin sunduğu fırsatları, müşterilerimize web sitesi açma veya fiziki POS kurulumu derdine girmeden, cep telefonlarından dijital olarak sunuyoruz. İşCep kullanıcısı işyerlerimizin kartlı ödeme almasını kolaylaştırıyoruz. Link ödeme özelliği ile esnafımızın ve KOBİ’lerimizin hem fiziki mağazalarda hem de uzaktan satış yaparken nakit, taksitli veya dövizli işlemlerde ödeme alabilmelerine olanak sağlıyoruz. “Ödeme sistemleri alanında müşterilerimizin günlük hayatlarında rahatlıkla kullanabilecekleri yeni dijital ödeme yöntemlerini İşCep’e eklemeye devam edeceğiz.”

Bağlantı Koleksiyonu nasıl çalışır?

Açıklamaya göre esnaf ve KOBİ’ler, İşCep’te ‘Linkle Tahsilat’ menüsünden ödeme sayfası iletişim bilgilerini (link) oluşturarak bunu müşterilerine SMS, e-posta, anlık mesajlaşma veya sunulan diğer paylaşım uygulamaları aracılığıyla göndererek süreci başlatıyor. telefonla. Müşteriler, aldıkları linke tıklayarak sipariş ettikleri mal/hizmetlere ilişkin bilgilerin yer aldığı ödeme sayfasına ulaşarak ödeme yapabilirler. Bu sayede alışverişin teslim alınması ve ödenmesi süreci dijital ortamda hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilecek.

Yurtiçi Link Tahsilat işlemleri peşin ve taksitli olarak yapılabilmektedir. Yurt dışı satışlarda Türk Lirası’nın yanı sıra dolar, euro, sterlin gibi birçok para biriminin yanı sıra Visa, MasterCard, Amex, UnionPay, JCB, Discover ve Diners Club’ın da aralarında bulunduğu 7 farklı kredi ve banka kartıyla ödeme yapılabiliyor. . – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu