İş

Hisse Senetleri Gün Ortasında Dalgalanıyor: Micron, Levi Strauss, Walgreens, International Paper Düşüşte

Investing.com — ABD hisse senedi vadeli işlemleri, çelişkili sonuçlar doğuran ekonomik verilerin yayınlanmasının ardından Perşembe günü dalgalanmalar yaşadı. Ulaşım kalemlerini içermeyen temel dayanıklı mal siparişleri beklenmedik bir şekilde azaldı ve yavaşlayan ekonominin Federal Rezerv’in bu yıl içinde faiz oranlarını düşürmesine yol açabileceği beklentisini güçlendirdi. Buna karşılık işsizlik maaşı için başvuranların sayısı da azalarak güçlü bir istihdam piyasasına işaret etti.

İşte bugünün en önemli ABD hisse senedi hareketlerinden bazıları:

Micron (MU) hisseleri, yarı iletken üreticisinin içinde bulunduğumuz çeyrek için yatırımcıların yapay zeka teknolojisine yönelik heyecanın son dönemde artması nedeniyle yükselen beklentilerini karşılayamayan bir mali tahmin sunmasının ardından %7 düştü.

Levi Strauss (LEVI) hisseleri, denim giyim şirketinin, gündelik pantolon ve chino pantolon markası Docker’s’a olan zayıf tüketici ilgisinden etkilenerek mali ikinci çeyrek gelirinde bir düşüş olduğunu açıklamasının ardından %16 değer kaybetti.

Walgreens Boots (WBA) ittifakı hisseleri, eczane zincirinin 2024 mali yılı kazanç projeksiyonunu beklenenden daha zorlu bir perakende ortamı nedeniyle aşağı yönlü revize etmesi ve devam eden iş değerlendirmesinin bir bileşeni olarak ek mağazaları kapatma niyetini açıklamasının ardından %25 düştü.

GSK (GSK) hisseleri, bir ABD sağlık kuruluşunun, İngiliz ilaç şirketi tarafından üretilen Arexvy aşısı da dahil olmak üzere solunum sinsityal virüsünü (RSV) önlemeyi amaçlayan tüm aşılar için daha seçici olacak şekilde kullanım kılavuzlarını revize etmesinin ardından %0,5’ten fazla değer kaybetti.

Uber (UBER) hisseleri, ulaşım ağı şirketinin daha fazla kullanıcı çekmek ve emisyon azaltma çabalarına katkıda bulunmak için devam eden kampanyasının bir parçası olarak, ABD ve Kanada’da beş hafta boyunca kişisel araçlarını bırakmayı ve bunun yerine toplu taşıma ve diğer hizmetleri kullanmayı seçen belirli sürücülere 1.000 $ hizmet kredisi sunacağını açıklamasının ardından %0,4 düştü.

International Paper (IP) hisseleri, Bloomberg’in Suzano’nun kağıt ve ambalaj grubunu satın alma girişimini durdurmaya karar verdiğini ve Brezilyalı kağıt hamuru şirketinin teklif edilen fiyat açısından sınırına ulaştığını belirten bir raporunun ardından %7’nin üzerinde düşüş gösterdi.

AeroVironment (AVAV) hisseleri, füze ve insansız hava aracı üretiminde uzmanlaşan şirketin dördüncü çeyrek kazançlarında %57 düşüş bildirmesinin ardından %15 düştü.

Rivian (RIVN) hisseleri, elektrikli araç üreticisinin Volkswagen’den (VOWG_p) 5 milyar dolar yatırım alacağını duyurmasından iki gün sonra, 2024 yılının tamamı için araç üretimi ve düzeltilmiş faiz, vergi, amortisman öncesi kar (FAVÖK) hedeflerini teyit etmesinin ardından %7 düştü.

CoreSite Realty (COR) hisseleri, piyasa analistlerinin Walgreens’in mağaza kapatma kararının gayrimenkul yatırım ortaklığını olumsuz etkileyebileceğini belirtmesinin ardından düştü.

Chipotle Mexican Grill (CMG) hisseleri, restoran şirketinin 50’ye 1 hisse bölünmesinin uygulanmasından bir gün sonra %5 geriledi.

Louis Juricic tarafından hazırlanan ek rapor

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu