Ekonomi

dLocal yeni bağımsız yönetim kurulu üyesini atadı

MONTEVIDEO – Önde gelen bir sınır ötesi ödeme platformu olan dLocal (NASDAQ:DLO), bugün Dr. Verónica Raffo’nun Yönetim Kuruluna bağımsız üye olarak atandığını duyurdu. Dr. Raffo, derhal geçerli olmak üzere şirketin Denetim Komitesinde de görev yapacak.

Uruguay’ın önde gelen hukuk firmalarından Ferrere’de ortak olarak görev yapmış olan Dr. Raffo, kurumsal yönetim alanındaki kapsamlı deneyimiyle tanınıyor. Müşterilere kurumsal konular, uyuşmazlık müzakereleri, uygunluk denetimleri ve kurumsal yönetim konularında danışmanlık yapma konusunda 25 yılı aşkın deneyime sahiptir. Kendisinin atanması, dLocal’ın en yüksek şeffaflık ve hesap verebilirlik standartlarını koruma taahhüdüyle uyumludur.

dLocal CEO’su Pedro Arnt atamayla ilgili olarak yaptığı açıklamada Dr. Raffo’nun kurumsal yönetim alanındaki uzmanlığının şirketin büyümesine ve başarısına önemli katkı sağlayacağına inandığını ifade etti. Dr. Raffo’nun kendisi de bu görev için duyduğu heyecanı paylaşarak şirketin şeffaflık ve hesap verebilirliğe olan bağlılığının performansını daha da güçlendirecek kilit faktörler olduğunu vurguladı.

Dr. Raffo’nun profesyonel geçmişinde girişimcilik ve toplumsal cinsiyet konularına önemli bir odaklanma bulunmaktadır. Kurumsal İtibar İş Monitörü’ne (MERCO) göre 2019 yılından bu yana Uruguay’ın en itibarlı kadın iş lideri olarak tanınmaktadır. Aynı zamanda Genç Başkanlar Örgütü ve Uruguaylı Kadın Girişimciler Örgütü’nde liderlik rollerinde otoritedir.

Uruguay’daki Universidad de la República’dan aldığı hukuk eğitimi ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki The Center for American and International Law’dan aldığı Amerikan ve Uluslararası Hukuk alanındaki ek eğitimiyle Dr. Raffo’nun uzmanlığının dLocal’ın yönetişim çerçevesini geliştirmesi bekleniyor. Denetim Komitesindeki rolü, finansal raporlama süreçlerinin, iç kontrollerin ve risk yönetimi uygulamalarının denetlenmesini içerecektir.

Bu duyuru bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu