Haber

Deprem Bölgesi Ziyareti: Ünlüler Moral Artırdı

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Bürosu koordinasyonuyla deprem bölgesini ziyarete gelen müzisyen Züleyha Ortak ve beraberindeki ünlü isimler, konteyner kentte yaşayan vatandaşlara moral verdi.

Önce Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde vatandaşlarla buluşan heyet, ardından Türkoğlu ilçesi Şekeroba Mahallesi’ndeki konteyner kentte yaşayan depremzedelerle buluşarak keyifli vakit geçirdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ses sanatçısı ve TRT müzik programcısı Züleyha Ortak, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı iş birliğiyle depremin ilk haftasından bu yana ünlü isimleri depremzedelerle buluşturarak moral verdiklerini söyledi.

İki ilçedeki konteyner kentlerde 300 aileyi ziyaret ettiklerini belirten Ortak, “Depremin birinci yıl dönümü için geldik. Bizi görünce o kadar sevindiler ki bugün çok eğlendik. Birlikte şarkılar söyledik. Mustafa Gökay Ferah onlara tulum çaldı, biz de hediyelerimizi teslim ettik. “Aslında acıları hala taze ama onları gülümsetebildiğimizde biz de mutlu oluyoruz. Aramızda sevgi bağı var.” dedi.

MasterChef yarışmacısı Suna Aydın da geçen yıla göre yaraların iyileştiğini ve normalleşmenin başladığını belirterek, depremzedelerin bu ziyaretlerdeki mutluluğunun kendilerini de sevindirdiğini söyledi.

Çocukları tulum çalarak eğlendiren Kültür ve Turizm Bakanlığı ses sanatçısı Mustafa Gökay Ferah, yaraların bir an önce iyileşmesini dileyerek, “Sanatçı arkadaşlarımızla geldik, önemli olan da bu. burada birlikteyiz. Devletimiz her zaman olduğu gibi büyük çalışmalarıyla sahada, bu da bizi gururlandırıyor.” “İnsanlar ilk geldiğimize göre biraz daha fazla gülümsüyor. Bugünkü tulumun enerjisi de çok iyiydi.” İfadelerini kullandı.

Oyuncu Melike Öcalan, artık manevi motivasyona ihtiyaç olduğunun altını çizerek, “Geçmiş döneme göre çok daha iyi, daha moralli gördüm. Yeni bebek bekleyenleri gördüm. Bir çocuk bana ‘Bir daha gelir misin’ diye sordu. “Geleceğiz dedim ama bu sefer ne zaman geleceksin?” “Tarih istediler. Onlar böyle istekli ve mutlu oldukça biz de mutluyuz.” dedi.

kozaklihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu