Ekonomi

Cathie Wood’un Ethereum spot ETF hakkındaki görüşü

ARK Invest ve diğer 7 kuruluş şu anda yerinde Ethereumiçin düzenleyici onay aranıyor.

ARK Invest CEO’su Cathie Wood şunları söyledi: BitcoinEthereum’un ABD’de spot borsa yatırım fonu (ETF) onayı alma konusunda bir avantaja sahip olduğuna inanırken, diğer kripto para birimlerinin daha fazla dezavantajla karşılaşabileceğine inanıyor.

Bitcoin ve Ethereum Dışındaki Kripto Paraların Onaylanma Şansı Düşük

WSJ ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Wood, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin ve Ethereum dışındaki kripto para birimleri için spot çalışmaları onaylama ihtimalinin düşük olduğunu söyledi. Wood’un açıklamasının tamamı WSJ’nin Haftanın Görüşü podcast’inde yer alacak.

SEC yakın zamanda ticaret için birkaç spot Bitcoin ETF açarak Bitcoin’i bir menkul kıymet değil, bir emtia olarak tanıdı. Ancak SEC, yaptığı açıklamada spot Bitcoin ETF onayının diğer kripto ETF’lere açık bir kapıyı garanti etmediğini belirtti. Düzenleyiciler hâlâ birçok kripto para birimini elinde tutuyor, bunları menkul kıymet olarak görüyor ve mevzuata uygunluğu bekliyor.

ARK Invest, Eylül ayında 21Shares işbirliğiyle ilk spot Ethereum ETF başvurusunda bulundu. ARK Invest’in ardından BlackRock, Grayscale ve Franklin Templeton gibi diğer varlık yöneticileri de Ethereum ETF yarışına katıldı.

SEC, Ekim ayında ticaret için birkaç Ethereum vadeli işlem ETF’si açtı. Ancak kurum, ARK Invest dahil herhangi bir spot Ethereum ETF başvurusu hakkında henüz nihai bir karar vermedi.

Bu haber ilk olarak Kointatif’in internet sitesinde yayımlandı.

haber-akoren.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu