Haber

Bodrum Belediyesi Kaçak Yapılarla Mücadele Ediyor

Bodrum Belediyesi’nin 2019 yılından bu yana ilçe genelinde yürüttüğü kaçak yapılaşmayla mücadeleye yönelik çalışmalar sürüyor.

Bodrum Belediyesi Yapı Denetim Müdürlüğü’ne bağlı ekipler kaçak yapılaşmaya ilişkin yasal prosedürler kapsamında tespit, suç duyurusu, mühürleme işlemleri, para cezaları ve yıkım kararlarını titizlikle uyguluyor. Kaçak yapılaşmayla mücadele çalışmaları kapsamında Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz günlerde Turgutreis Mahallesi’nde kaçak yapılaşma olan bir villa ile Akyarlar Mahallesi’nde bir sitede bulunan kaçak yapının yıkım işlemlerini tamamladı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, kaçak yapılarla ilgili alınan yıkım kararlarını şöyle anlattı: “Kaçak yapılarla mücadele kapsamında aldığımız yıkım kararları, yasal süreçlere uygun olarak titizlikle yürütülüyor. Gerekli bildirimler ve mühürleme işlemleri belediyelere yapılıyor. Yıkım süreci başlayana kadar ilgili binaların sahipleri. Ancak tüm uyarılara rağmen kaçak yapılaşmalar titizlikle yasal süreçlere uygun olarak yapılıyor. “İnşaat devam ediyor. Belediye olarak yasal düzenlemeler çerçevesinde ilgili tüm birimlerimizle şehrimizin geleceği için mücadelemizi sürdüreceğiz.” – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu