Haber

Bilgin STK ziyaretlerine devam ediyor

Sivas Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkanı Adayı Hilmi Alım, yaklaşan 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde kentteki sivil toplum kuruluşlarını ve meslek odalarını ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunmaya devam ediyor.

Ziyaretler kapsamında Önder Alım, AK Parti İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi, Merkez İlçe Başkanı Muhammet Burak Kuruçay, Kadın Kolları Başkanı Dilek Polat ve Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya ile birlikte Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil’i ziyaret etti.

 

DEMİRGİL; “CUMHURBAŞKANIMIZ HİLMİ’YE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Başkan Alım ile uzun yıllardır uyumlu bir çalışma süreci geçirdiklerini belirten SESOB Lideri Demirgil, “Özellikle pandemi döneminde hizmet sektöründeki esnaf ve sanatkarlarımıza yaptığı yardımlar tüm Türkiye’ye örnek oldu. Hindi. Bu anlamda kendisine tüm esnaf ve sanatkarlarımız adına teşekkür ediyoruz. Kronik sorunlarımız da vardı. Liderimiz Hilmi Alım sebze halinin yıllardır çözülemeyen sorununu çözdü. Ayrıca eski sanayi sitesindeki sorun çocukluğumdan beri başlayan bir sorundu. Hak sahipleriyle anlaşarak onları üzmeden şehre yakışacak bir proje yaptı. Aslında o kadar çok hizmet yaptı ki hepsini anlatmak çok zor. O bir esnaf evladıdır, bizdendir, dün yanımızdaydı, bugün yanımızdadır, yarın da inşallah yanımızda olacaktır. “Kendisine kurumum adına teşekkür ediyorum, kendisini takdir ediyorum.” söz konusu.

 

BİLGİ; “KENTİN GÜCÜ ESNAFIN GÜCÜNE BAĞLIDIR”

“Bir şehrin gücünün, esnaf ve sanatkarlarının gücüne bağlı olduğuna inanıyoruz” diyen Alım, şöyle devam etti: “Göreve geldiğimiz günden bu yana esnafımıza destek olmak ve onları daha da güzelleştirmek için birçok noktada farklı destekler veriyoruz. Onların işlerini ve hayatlarını kolaylaştırıyoruz.Bu noktada bildiğiniz gibi pandemi sürecinde esnafımıza destek olmak ve onlarla birlikte şehri yönetmek için hizmet verdik.Misyonumuz ortak akıl ve istişare ile sorunları birlikte tespit edip tek tek analiz etmektir. . Yola çıktığımızda fikri, düşüncesi, hayali olan herkesle şehri birlikte yöneteceğimizi söylemiştik. Çok şükür bunu 5 yıl içinde başardık. Bir şehrin esnafı güçlüyse, huzurluysa, dükkanını açıyorsa. Sabahleyin yüzünde bir gülümsemeyle o şehirde işler daha rahat gider. Elbette sorunlar da olacaktır. “Bizim görevimiz bu sorunları ele almak, çözmek, şehrimizi güçlü kılmaktır. En önemlisi Türk milletinin güçlü ve huzurlu olması için çalışıyoruz.” sözlerini kullandı.

Başkan Alım ve beraberindekilerin bir sonraki durağı ise Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi oldu. Burada kurum çalışanlarını selamlayan Alım ve beraberindekiler, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mesut Dursun ile bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

 

DURSUN; “DÜN OLDUĞU BUGÜN DE YANINIZDAYIZ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dursun, şunları söyledi; “Gönüllü belediyeciliklerinizle pandemiden bu yana her zaman esnafın ve sanatkarın yanında oldunuz. Şahsım ve kurumlarım adına teşekkür ediyorum. Demek ki gerçekten gönül belediyeciliği böyle oluyor. Ahilik teşkilatıyla el ele vererek esnaf ve sanatkarlara her zaman destek oldunuz. Pandemi sonrasında Rehber tarafında gerçekleştirdiğiniz alt geçit projesiyle o dönemdeki esnaf ve sanatkarlarımızın mağduriyetini giderdiniz. Bizimle olan birlikteliğimiz sırasında Genel Liderimizle Ankara’da görüştüğünüzü ve yerleştirme konusunda bize yardımcı olduğunuzu doğrudan ifade ediyoruz. Çünkü esnaf teşkilatı sadıktır. Bu vefasını hiçbir zaman unutmayacaktır ve asla da unutmayacaktır… Dün olduğu gibi bugün de yanınızdayız. Halka ve halkın içindeki esnaf ve sanatkarlara hizmet ediyorsunuz. Bunu da birlikte yapıyoruz. “Hizmetleriniz için teşekkür ederim.” Şeklinde konuştu.

 

BİLGİ; “ALLAH’A ŞÜKÜR SÖZ VERDİĞİMİZİ YERİNE GETİRDİK”

AK Parti’nin milletin sorunlarını çözmek için kurulmuş bir parti olduğunu belirten Lider Alım, şöyle konuştu: “Bizim hizmet ve çalışma siyaseti anlayışımız var. Bizim belediyecilik anlayışımızın temeli budur. Zor günlerde, külfetli zamanlarda sosyal belediyecilik ve gönüllü belediyecilik meselesi olarak esnafımıza destek olmaya, onlarla istişare ve iletişim kanalını açık tutarak bu kadim şehre hep birlikte hizmet etmeye çalıştık. Ne mutlu bize bunu yapabildiysek… Bir kez daha Sayın Cumhurbaşkanımızın onayıyla güzel şehrimize hizmet etmek için yola çıktık. Milletimiz bizi tanıyor, biz de milletimizi tanıyoruz. Güçlü bir beş yıl geçirdik. Pandeminin, depremin, uluslararası piyasalardaki dalgalanmaların yarattığı fiyat dengesizlikleriyle bir kez daha milletimizin huzurundayız ama çok şükür sözümüzü yerine getirdik. İnşallah önümüzdeki dönemde de başta esnafımız olmak üzere şehrin tüm dinamikleriyle güçlü bir şehir, güçlü esnaf ve güçlü bir millet oluşturmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” söz konusu.

Lider Alım ve beraberindeki heyet daha sonra Sivas Ticaret Borsası’nı ziyaret ederek Borsa Lideri Hayrullah Karakaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüştü.

 

SİYAH KAYA; “HİZMETLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ”

Ziyarette konuşan Karakaya; “Bu nezaket ziyaretinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Bugüne kadar uyum içinde çalıştık. Bundan sonra da uyum içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Sayın Liderimiz, ziyaretiniz vesilesiyle Tarımsal Ticaret Merkezi Projemiz ve Lisanslı Depo Projelerimiz hakkında sizlerle istişare etme fırsatı bulduk. Bu projelerin sizlerin desteğiyle hayata geçeceğine olan inancımız tamdır. 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin hem ilimize hem de sizlere hayırlı olmasını diliyorum. İlimiz için yaptığınız çalışmalardan dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi. sözlerini kullandı.

 

BİLGİ; “PEK ÇOK GÜZEL ÇALIŞMALAR SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Yerel seçimler öncesinde sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettiklerini belirten Önder Hilmi Alım, şunları söyledi; “Cumhurbaşkanımız ve Önderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tasdiki ile Sultan şehrimiz Sivas’a yeniden Belediye Başkan Adayı olarak atandım. Geride bıraktığımız 5 yıllık dönemimizde ortak akıl ve istişare ilkesiyle şekillendirdiğimiz yönetim anlayışımızı yeni hizmet döneminde de büyük bir hassasiyetle sürdüreceğiz. Kentimizi sivil toplum kuruluşlarımızla ve halkımızla birlikte, katılımcı belediyecilik anlayışıyla yönetiyoruz ve yönetmeye devam edeceğiz. “Sivil toplum kuruluşlarımız ve meslek odalarımızla ortak akıl ve istişare içerisinde şehrimize birçok güzel eser kazandırmaya devam edeceğiz.” söz konusu.

Lider Alım, Ticaret Borsasının ardından AK Parti İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi, Merkez İlçe Başkanı Muhammet Burak Kuruçay ve Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya ile birlikte 37. Bölge Sivas Eczacı Odası Başkanı Bahadır Eren ve yönetimini ziyaret etti.

Bilgin’in son ziyaret durağı Sivas Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası oldu. Alım, SMMO Lideri Metin Boyraz ve oda yöneticileriyle bir araya gelerek, yaklaşan yerel seçimlere ilişkin kent ve hizmetler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu