Teknoloji

Baskılı ürün siparişleri internete kayıyor

İş yerinin alışveriş yeri Avansas, baskılı işler kategorisine yönelik kullanım, satın alma alışkanlıkları, müşteri talebi ve beklentilerini araştırdı. Türkiye genelinde Avansas müşterisi iş yerleri ile gerçekleştirilen araştırmaya nazaran en çok tercih edilen baskılı eserler kartvizit, antetli kağıt, kaşe, karton bardak ve tükenmez kalem olarak öne çıktı. Ayrıyeten iş yerlerinin yüzde 40’ı klâsik matbaa yerine online kanallardan alışveriş yaptığını belirtti.

Avansas, iş dünyasının gündemindeki gelişmeleri araştırmaya devam ediyor. İş yerlerinin vazgeçilmez olarak gördüğü baskılı eserler ve bu kapsamdaki satın alma alışkanlıkları Avansas müşterilerine soruldu. Türkiye genelinde 500 ve altı çalışanı bulunan 1500’e yakın işletme ile gerçekleştirilen araştırmaya nazaran her 10 iş yerinden 4’ü baskılı eser gereksinimlerini online kanallardan gideriyor.

İş yerlerinin en çok tercih ettiği eserler ise çalışanların olmazsa olmazları kartvizit, antetli kağıt, kaşe, karton bardak ve tükenmez kalem olarak sıralanıyor. Bununla birlikte en sık satın alınan eserler sıralamasında ise peçete, ıslak mendil, karton bardak ve tek kullanımlık toz şeker başı çekiyor.

İş yerleri baskılı eser satın alırken fiyat kriterlerini öncelikli olarak düşünüyor. Eserin fiyatıyla birlikte baskı kalitesi, satın alınmadan evvel eserin tasarlanmış halinin görülmesi ve müşteri hizmetleri servisi de iş yerlerinin dikkat ettiği konular olarak öne çıkıyor.

AVANSAS BASKILI ESER KATEGORİSİNDE İVMESİNİ ARTIRIYOR

İş yerinin alışveriş adresi Avansas, matbaa ve baskılı eser kategorisinde de müşterisinin yanında olmaya devam ediyor. İş yerlerine 12 ana eser ve bu eserlerin yüzlerce seçeneği ile dayanak olan Avansas’tan en çok satın alınan baskılı eserler ise karton bardak ve kartvizit. Bunun yanı sıra iş yerleri Avansas’ta baskılı ajanda/defter, evrak, antetli kağıt, diplomat zarf, torba zarf, kaşe ve antetli kağıtlara çarçabuk ulaşabiliyor. Öte yandan karton bardak, tabak vb. besinle temas edilen eserlerde Besin Güvenliği İdare Sistemi’nin değeri de öne çıkıyor. Eserlerin besine uygun boya materyaliyle yapılmış olması ve sıhhate ziyanlı olmaması ehemmiyet taşırken Avansas’ta bu eserler HACCP (ISO 22000:2018) sertifikasıyla sunuluyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu