Haber

Bakanlar Kurulu gündeminde deprem ve seçim tarihi

Kabine bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanıyor. Bazı bakanların deprem bölgesinde oldukları için toplantıya katılmamaları bekleniyor.

11 ili sallayan depremler Bakanlar Kurulu’nun gündeminde olacak. Konuyla ilgili toplantıda eksikliklerin görüşüleceği ve ilgili bakanların sunum yapacağı öğrenildi. Bölgenin yeniden inşası da ele alınan konular arasında olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Konut ihtiyacını karşılayacak, kaliteli, güvenli binaların bir yıl içinde yapılmasını sağlayacağız” dedi.

Bakanlar Kurulu’nda yer alacak değerli konulardan biri de deprem sonrası yeniden su yüzüne çıkan fahiş kira sorunu. İlgili savcıların harekete geçmesinin ardından toplantıda bu konunun gündeme alınması bekleniyor.

Bir diğer konu da seçim olacak. 14 Mayıs’a işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ardından tarihin açıklanması ve seçim sürecinin nasıl olacağı konusunda değerlendirmelerde bulunulacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın anayasal hakkını kullanarak seçimleri yenilemesi bekleniyor ve bu konuda gözler 10 Mart Cuma gününe çevrilmiş durumda.

Öte yandan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklamalarının ardından Millet İttifakı’nda başlayan kriz de konuşulacak konular arasında yer alıyor.

Erdoğan’ın konuyla ilgili ilk değerlendirmesi, “Ne yaparlarsa yapsınlar yolumuza devam edeceğiz. Konuşup dağılacaklar dedim. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu