Yaşam

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan Etkinlikleri devam ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Karaalioğlu Parkı’nda düzenlediği Klasik Ramazan Etkinlikleri devam ediyor. Her gece farklı bir etkinliğe ev sahipliği yapan Ramazan sahnesinde İbrahim Sadri ve Sunay Akın yer alacak.

Geleneksel ramazan akşamlarını yaşatmaya devam eden Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Karaalioğlu Parkı’ndaki etkinlik alanı, iftarın ardından Antalyalıları karşılıyor. Çocuklar için Hacivat-Karagöz gösterisinin ardından her akşam saat 21.30’da farklı etkinlikler Antalyalılarla buluşuyor. Etkinlik alanında kurulan Ramazan Çarşısı bu yıl da yoğun ilgi görüyor.

RAMAZAN’A ÖZEL HİKAYELER

Ramazan Etkinlikleri kapsamında 7 Nisan Cuma günü saat 21.30’da çağımızın çağdaş alimi olarak nitelendirilen şair-tarihçi-yazar Sunay Akın, “Mahya’nın Işıkları” adlı gösterisiyle Antalyalılarla birlikte olacak. ”. Akın, ramazan hikayelerinin yanı sıra tarihi olayları da kendine has üslubuyla izleyicilerle paylaşacak. Akın, 15 Nisan Cumartesi günü “Kırmızı Işıklar” ile Antalyalıların karşısına çıkacak.

KALBE DOKUNAN ŞİİRLER

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Etkinlikleri’nin bir diğer konuğu da İbrahim Sadri olacak. 8 Nisan Cumartesi günü saat 21.30’da gerçekleşecek olan “İbrahim Sadri ile Ramazan Yüreğe Dokunuyor” programı ile Antalyalılar şiir dolu bir gece yaşayacak. İbrahim Sadri, kendi şiirlerinin yanı sıra edebiyatımızın önde gelen şairlerinin şiirlerine de yer verdiği konseri ve çeşitli anekdotlarla da gönlümüze dokunan ramazan ayının gidişatıyla sizlere farklı bir ramazan akşamı yaşatacak. İbrahim Sadri’ye sahnede klavye ve vokalde Kubilay Doğan eşlik edecek.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberbeylikduzu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu