Haber

Ali Koç: “Sahte adalet istemiyoruz, gerçek adalet fazlasıyla yeter”

Fenerbahçe Lideri Ali Koç, böbürlenerek adalet istemediklerini vurgulayarak, “Gerçek adalet fazlasıyla yeter. Herkese uygulanacak adalet hepimize yeter” dedi.

Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Başkan Koç, teknik direktör Jorge Jesus’un Adana Demirspor maçında kırmızı kart görmesi hakkında, “Hakemlere Portekizce faul diyor. Diyor. Türk hakemlik kurumu, Sivas’ta yaşananlardan sonra, Adana’da yaşananlardan sonra. , bu kurumun bittiğinin, iflas ettiğini, tükendiğinin en önemli belgesidir. Bu futboldaki yolsuzluğun belgesidir. İki maçta direkt 5 puan almak şampiyonluk yarışında büyük etken” diye konuştu.

“‘Bu kadar saçmalık mı’ dedik ki sezon ortasında hakemler salıverildi”

Başkan Koç, sezon ortasında görevlerine son verilmesi sırasında bazı hakemlerin muhalefetine de değinerek, “Şampiyon aday rakibimiz dün gece uyandı. Çok keyifle izledik. Topa vurmadığımız sürece daha agresif oluyorlar.” top.Arkadaşlarımız uygunsuz buluyor,ben komik buluyorum.Benim sesimi de kullanmışlar.Hiç konuşmayan kulübün benim sesimi kullanması çok yakışıksız.Dün böyle tartışmalar oldu.Orada bir şeyler ima ediliyor.Bazıları diyecek ki: 8 Mart operasyonuna taş koydunuz. Siz ve sizin gibiler olmasaydı hakemler aklanacaktı. Şimdi başın belada. Yine prensip meselesi dedim. dönem bütün hakem sınavları ve klasman için yapılan hakem sınavları federasyon tarafından kaldırıldı. bu ne saçmalık dedik. ‘Bunları engelleyince artık başın belaya girdi’ diyorlar” diye konuştu.

“En fahiş hatalar bu federasyon döneminde yapılıyor”

Mevcut Türkiye Futbol Federasyonu’nun çok bariz hatalar yaptığını belirten Önder Koç, “Gerçek hakemlik kurumunda da devrim niteliğinde atama ve temizlik yapılacak. Tezlerinizi televizyonda tartışalım dedik. Siz bu kadar inanıyorsunuz. şampiyonluk adayı olmayan kadro maçlarında katliamlar.Ben sizin iyi niyetinize hala inanıyorum.Kemikleşmiş yapıyı 4 ayda çözemezsiniz.Bizim önceki federasyonla yaşadıklarımızı tahmin edemezsiniz ama en fahiş hatalar da yapılır. Bu federasyon döneminde altını tutmak kolay değil” dedi. – İSTANBUL

musabeyliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu